RSS

Liverpool shkatërron Manchester Unitedit 4:1 + VIDEO

14.03.2009

Sport, Video Sportive

liverpoolLiverpooli ka shënuar fitore të lartë në supersfidën e javës së 29-të të Ligës Premier kundër kampionëve të Manchester United, për të rikthyer shpresat për t’u shpallur kampion.

Derbi i zhvilluar të shtunën në Old Trafford ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit, ka përfunduar me fitoren e skuadrës mysafire, me rezultat prej 4-1.

Me këtë fitore, Liverpooli ringjalli shpresat për garën drejt titullit kampion të Ligës Premier, pasi që tani është vetëm katër pikë pas Manchester Unitedit.

, ,