RSS

Video Sportive RSS per kete kategori

Liverpool shkatërron Manchester Unitedit 4:1 + VIDEO

14. March 2009

0 Komente

Liverpooli ka shënuar fitore të lartë në supersfidën e javës së 29-të të Ligës Premier kundër kampionëve të Manchester United, për të rikthyer shpresat për t’u shpallur kampion. Derbi i zhvilluar të shtunën në Old Trafford ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit, ka përfunduar me fitoren e skuadrës mysafire, me rezultat prej 4-1. Me këtë fitore, […]

Lexo artikullin e plote...

Gol nga 80 meter largesi

26. October 2008

1 Koment

Portieri i Nju Jork Red Bulls, Danny Cepero ka hyrë në historinë e Major Ligës amerikane me golin e shënuar nga 80 metra largësi. Në ndeshjen përballë Colombus Crew, ai shënoi një goli që as vetë nuk e besoi. Pas një goditjeje dënimi që Nju Jork Red Bulls fitoi në gjysmëfushën e vet, Cepero, gjuajti […]

Lexo artikullin e plote...