RSS

Sport RSS per kete kategori

Eliminohen Federer e Nadal

15. August 2009

0 Komente

Eshte mbyllur ne cerekfinalet e turneut te Montrealit, aventura kanadeze e dy favoriteve dhe tenisteve me ne forme ne bote, Roxher Federer dhe Rafael Nadal, te cilet jane eliminuar ne menyre surprize. Numri nje ne bote, Federer eshte mundur nga francezi Tsonga ne nje ndeshje qe zgjati dy ore e 19 minuta. Ne setin e […]

Lexo artikullin e plote...

Federer thyen rekord, bëhët kampion i gjashtëfishtë i Wimbledonit

5. July 2009

2 Komente

Në një përballje mjaft të vështirë Roger Federer ka arritur të mposhtë në pesë sete (5-7, 7-6, 7-6, 3-6, 16-14) finalistin tjetër Andy Roddick në finalen e sotme të Wimbledonit të zhvilluar në fushën Centre Court të Londrës, duke tejkaluar edhe rekordin e Pete Sampras për numrin e Grand Slameve të fituara. Ndeshja filloi në […]

Lexo artikullin e plote...

Barcelona fiton Ligën e Kampionëve, mposhtë Manchesterin me rezultat 2:0

27. May 2009

2 Komente

Barcelona fiton Ligën e Kampionëve, mposhtë Manchesterin me rezultat 2:0. Barcelona arriti të mposhtë ish kampionin në fuqi Manchester United me rezultat 2:0 dhe kështu të shpallet si ekipi më i mirë në ligën e kampionëve për vitin 2009. Ndonëse ishte pritur një ndeshje më e fortë dhe më shumë kujdes nga të dyja palët, […]

Lexo artikullin e plote...

Liga e Kampionëve: Manchester United finalisti i parë

5. May 2009

0 Komente

Manchester United vazhdon marshimin drejt mbrojtjes së titullit të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti Arsenalin edhe në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale, kësaj here në Emirates me rezultat 3-1, duke u kualifikuar kështu në finale me rezultat të përgjithshëm 4-1. Pjesa e parë Edhe pse Arsenali u duk më kërcënues në minutat e para të ndeshjes, […]

Lexo artikullin e plote...

U hodh shorti për çerekfinale të Ligës së kampionëve

20. March 2009

0 Komente

Në Nyon të Francës pikërisht dje, në orën 12.00, u bë tërheqja e shortit për rrethin çerekfinal të Ligës së kampionëve, të cilin sipas traditës e udhëhoqi sekretari i përgjithshëm i UEFA-s David Taylor, të cilin e asistoi ambasadori i finales që do të zhvillohet në stadiumin “Olimpico” në Romë Bruno Conti. Nga kupa çifti […]

Lexo artikullin e plote...

Liverpool shkatërron Manchester Unitedit 4:1 + VIDEO

14. March 2009

0 Komente

Liverpooli ka shënuar fitore të lartë në supersfidën e javës së 29-të të Ligës Premier kundër kampionëve të Manchester United, për të rikthyer shpresat për t’u shpallur kampion. Derbi i zhvilluar të shtunën në Old Trafford ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit, ka përfunduar me fitoren e skuadrës mysafire, me rezultat prej 4-1. Me këtë fitore, […]

Lexo artikullin e plote...

Chambers në Torino shënoi rekord të ri evropian

8. March 2009

0 Komente

Atleti nga Britania e madhe, Dwain Chambers, në vrapin e 60 metrave, ka thyer rekordin evropian. Ai këtë e bëri në gjysmëfinalen e Kampionatin Evropian në palestër që po zhvillohet në Torino. Ndërsa legjenda e kërcimit për së larti “Rusi i dehur”, Ivan Uhov vetëm vërtetoi formën e tij të shkëlqyeshme dhe fitoi medaljen e […]

Lexo artikullin e plote...

City: Në radhë janë Gerrard, Lampard dhe Messi

18. January 2009

0 Komente

Manchester City është shumë afër nënshkrimit me superyllin e Milanit, Kaka, për një transfer rekord prej 120 milionë eurosh, ndërsa ‘pasanikët’ nuk do të ndalen këtu. Tabloidi britanik “The Daily Mail”, pas kompletimit të kontratës me Kaka, do të drejtohet ka shënjestrat e radhës: Steven Gerrard, Frank Lampard dhe Lionel Messi. Para disa javësh dukeshin […]

Lexo artikullin e plote...