RSS

VIP & Showbiz RSS per kete kategori

Unaza e fejesës për Angelina Jolie kushtoi 250 mijë dollarë

17. April 2012

0 Komente

Një unazë 250 mijë dollarë me diamant për Angelina Jolie nga Brad Pitt; dhe po një unazë 250 mijë dollarë nga Tom Cruise për Katie Holmes me një propozim martese nën kullën Eiffel. Ndërsa sipas revistës People, Jolie dhe Pitt kanë festuar për fejesën e tyre festuar edhe me fëmijët në shtëpi. Më së shumti […]

Lexo artikullin e plote...

Sophia Loren dhe Brigitte Bardot, dy ikonat e kundërta në prag të ditëlindjes së 75-të

11. September 2009

0 Komente

Kur Sophia Loren mbushi 72 vjeçe, tre vjet të shkuara, ajo e festoi këtë përvjetor, veç të tjerash, edhe me pozimin për një kalendar fotosh nudo. Në këtë përpjekje që doli me sukses, ajo konkurroi me femra që minimalisht kishin gjysmën e moshës së saj. Veshjet e holla prej mëndafshi e taftaje veçse ia shtuan […]

Lexo artikullin e plote...

Fejohen Blero dhe Teuta Krasniqi

29. July 2009

91 Komente

Këngëtari Blero dhe aktorja e prezentuesja Teuta, në mbrëmjen e ditës së hënë janë fejuar në Mitrovicë. Edhe pse për një kohë të gjatë ata janë munduar që ta mbajnë të fshehur lidhjen në mes tyre, megjithatë, merret vesht se mbrëmë ata janë fejuar dhe në këtë mënyrë i kanë qartësuar të gjitha dilemat dhe […]

Lexo artikullin e plote...

Prej sot, “Shpija” hap dyert për ju

18. July 2009

12 Komente

Për të gjithë adhuruesit e televizionit – kemi një lajm të mirë. Që nga dita e sotme hapet konkursi për pranimin e konkurrentëve potencialë për një reality-show, më të madhin që ka njohur vendi ynë deri me tani. Nëse besoni se mund të qëndroni nën vëzhgimin e kamerave për 24 orë në ditë, të bëheni […]

Lexo artikullin e plote...

Çka po shikojnë Obama dhe Sarkozy? Foto + Video!

11. July 2009

3 Komente

E shkrepur nga fotoreporteri i Reuters dhe e publikuar tashmë nëpër zeba faqet kryesore të botës, fotoja tregon presidentin amerikan, Barack Obama dhe atë francez, Nicolas Sarkozy, ndërsa zinin vend në podium për momentin zyrtar të liderëve të G8. Po nuk është ky problemi…pasi rehatohet në vendin e caktuar, Obama kapet duke parë me sy […]

Lexo artikullin e plote...

Michael Jackson vdiq në vitin 2007, kështu thotë Google

28. June 2009

0 Komente

Ditën kur vdiq Michael Jackson, Interneti u vërsul nga miliona vizitor në të njëjten kohë duke shkaktuar një kaos të vërtetë në komunikacionin e të dhënave dhe duke bllokuar disa nga faqët më të mëdha të internetit.  Ky nuk është dhe ndonjë lajm i madhë, pasi këto gjëra mund të ndodhin, por lajmi interesant vjen […]

Lexo artikullin e plote...

Qetsori fiton Big Brother Albania 2

17. May 2009

0 Komente

Qetsori eshte fituesi i Big Brother Albania 2. Pas 99 ditesh qendrim ne shtepine me te famshme ne Shqiperi, konkurenti nga Dukati i Vlores ka triumfuar duke fituar cmimin e madh prej 70,000 eurosh. Cmimi i madh eshte diskutuar mes Qetsorit dhe Adelajdes, nderkohe qe me pare gjate mbremjes u eleminuan Adi dhe Bjordi. Finalja […]

Lexo artikullin e plote...

Top Fest 6: Çmimin e madh e fiton Linda me këngën “Endërroja”

11. May 2009

1 Koment

Çmimin e madh të natës finale të ndarjës së çmimeve në Top Fest 6 e fiton Linda me këngën “Endërroja”. Sëbashku me cmimin e madh që do ta bëj Lindën të fmashme si këngetare, ajo fitoj edhe plot 10 mijë euro.

Lexo artikullin e plote...