RSS

Foto RSS per kete kategori

Çka po shikojnë Obama dhe Sarkozy? Foto + Video!

11. July 2009

3 Komente

E shkrepur nga fotoreporteri i Reuters dhe e publikuar tashmë nëpër zeba faqet kryesore të botës, fotoja tregon presidentin amerikan, Barack Obama dhe atë francez, Nicolas Sarkozy, ndërsa zinin vend në podium për momentin zyrtar të liderëve të G8. Po nuk është ky problemi…pasi rehatohet në vendin e caktuar, Obama kapet duke parë me sy […]

Lexo artikullin e plote...

Në rast zjarri, mos përdorni Twitter por lajmëroni zjarrëfikësit!

21. June 2009

0 Komente

Twitter u shndërrua në revolucion informativ këto ditë, dhe këtë falë trazirave që ndodhën dhe vazhdojnë në Iran, ku qeveria iraniane nuk lejon që mediat e huaja të raportojnë nga afër për gjëndjen qe po mbretëron atje. Mijëra postime po ndodhin çdo ditë në twitter nga vetë iranianet për të treguar gjendjen aktuale në Iran, […]

Lexo artikullin e plote...

15 Dizajne kreative dhe të pazakonshme të stacioneve të autobusëve

22. May 2009

2 Komente

Dizajne kreative dhe të pazakonshme të stacioneve të autobusëve që ju bëjnë të kaloni më shpejt kohën që prisni për autobus. Mos u habisni së këto pamje nuk gjenden as në Shqipëri e as në Kosovë. Stacioni i autobusit në Kuritiba, Brazil.

Lexo artikullin e plote...

twitter ka ekzistuar edhe në vitin 1935?!

15. May 2009

2 Komente

Në këtë foto mund të shikoni si kanë komunikuar njerëzit shumë kohë para se të zhvillohej interneti. Po vallë shqiptarët si kanë komunikuar në atë kohë?!

Lexo artikullin e plote...

Kalorësit afganë në lojën e tyre “Bushkashi”

1. March 2009

0 Komente

Kalorësit afganë garojnë për ta marrë delen e therur, në lojën e tyre “Bushkashi” në një fushë në paralagjet e kryeqytetit Kabul. Foto: Reuters

Lexo artikullin e plote...

Një arsye më shumë përse të paguani për First Class

14. February 2009

0 Komente

Një arsye më shumë për të gjithë ata që udhëtojnë më aeroplan, të paguajnë ulësen e tyre në First Class.

Lexo artikullin e plote...

Shpellat: Bota përfundi Botës, ku imagjinata mund të jetë realitet (FOTO)

7. February 2009

0 Komente

Nëse ju jeni i tendosur dhe i shtrydhur nga jeta e përditshme, atëherë ju mund të jetë në formë të përkryer për të shqyrtuar shpellat. Po nuk patët mundësi të shkoni t’i vizitoni, atëherë beni mirë t’i shiqoni për disa qaste këto foto mahnitëse të marra nga shpella te ndryshme nëpër botë. Shpellat janë një […]

Lexo artikullin e plote...

Hëna mbulon pjesërisht Diellin + Foto

29. January 2009

0 Komente

Një dukuri e pazakonshme ka ndodhur këto ditë në qiellin mbi ne. Hëna ka mbuluar një pjesë të sistemit diellor. Kjo ngjarje është parë në Singapur dhe vende të tjera të Oqeanit Indian (foto).

Lexo artikullin e plote...