RSS

Argetim & Zbavitje RSS per kete kategori

Gruaja e Gimit

15. April 2010

0 Komente

Goni, Gimi dhe Genci po punonin te nje shtylle telefoni kur Gimi rreshqet, bie ne toke dhe vdes menjehere. Pasi e merr ambulanca Goni pyet Gencin se kush do i thote gruas se vet qe Gimi vdiq. – Shkoj un, se jam i mire per kto punet sensitive – thote Genci. Iken Genci dhe kthehet […]

Lexo artikullin e plote...

Zbavituni më lojën: Gjeni ndryshimet

5. October 2009

3 Komente

A mund të gjeni ndryshimet në këto foto?

Lexo artikullin e plote...

SHBA, pasagjer shume i shendoshe per te fluturuar

10. September 2009

0 Komente

Ndalohet ne aeroport pasi eshte ‘shume i shendoshe’ per te fluturuar. Keshtu i ka ndodhur Emery Orto, nje shtetasi amerikan qe peshon 160 kilograme i cili nuk u lejua te fluturonte prej Las Vegas. Pas nje pushimi te shkurter ne Kaliforni, Orto ishte gati per t’u kthyer ne shtepi, ne Chicago, bashke me gruan Clara.

Lexo artikullin e plote...

I pushon zemra për 45 minuta, “ringjallet”

9. September 2009

0 Komente

Një 45 vjecar amerikan pas 45 minutash i vdekur teknikisht “ringjallet” serish dhe del nga spitali shëndoshë e mirë . “Nëse nuk është një mrekulli, në nuk dime si ta shpjegojme ndryshe. Për 45 minuta zemra e tij nuk rrihtë.Ajo rifilloi rrahjet pas tetë tentativave me defribrilator”, deklaruan doktoret amerikanë.

Lexo artikullin e plote...

Vjen Gomari 2 me sistem te avancuar te sinjalizimit

4. July 2009

0 Komente

Të gjithë ju që jeni të apasionuar pas Golf 2-shit, me vjen keq por duhet të ndryshoni makinën tuaj, pasi tani po vjen një makinë tjetër, poashtu me djegje te brendshme dhe me me pak ndotje te ambientit.  Ky është kushti kryesor për të hyrë në Bashkimin Europian apo jo?!  Shikoni videon.

Lexo artikullin e plote...

Një palestinez konstruoi makinë elektrike për të hendikepuarit

24. June 2009

0 Komente

Një palestinez 64 vjeçar, kërkon të kapërcejë moshën e madhe dhe problemet e të lëvizurit, duke shpikur makinën elektrike, si një mënyrë për të evituar pritjet e gjata për taksi. Mahmoud Muxhahed thuajse, 80 për qind vuan nga paaftësia për të lëvizur, për shkak të problemeve me gjunjët dhe ai mund të lëviz vetëm me […]

Lexo artikullin e plote...

15 Dizajne kreative dhe të pazakonshme të stacioneve të autobusëve

22. May 2009

2 Komente

Dizajne kreative dhe të pazakonshme të stacioneve të autobusëve që ju bëjnë të kaloni më shpejt kohën që prisni për autobus. Mos u habisni së këto pamje nuk gjenden as në Shqipëri e as në Kosovë. Stacioni i autobusit në Kuritiba, Brazil.

Lexo artikullin e plote...

Cilësia e jetës, Shqipëria renditet e 66 nga 194 vende

22. May 2009

1 Koment

Shqipëria renditet e 66 ndër vendet ku preferohet të jetohet. Krahasuar me një vit më parë, Shqipëria ka bërë përparime, pasi vjet renditej e 75-ta në listë. Ndërkohë që për të katërtin vit radhazi në krye të listës renditet Franca, në Renditjen e Cilësisë së Jetës mes 194 vendeve nga e gjithë bota. Në renditje […]

Lexo artikullin e plote...