RSS

Etiketa: "Vanesa Krasniqi"

Vanesa Krasniqi zë vendin e tretë në Das Supertalent

02.12.2008

0 Komente

Micheal Hirte është shpallur fitues i 100 000 eurove që i ka ndarë televizioni RTL për garën “Das Supertalent”. Ndërsa Vanesa Krasniqi, e cila pati mahnitur të gjithë më zërin e saj melodik, u radhitë e treta në këtë garë televizive të organizuar nga televizioni gjerman RTL. Miliona teleshikues kanë qënë pjesëmarrës në përzgjedhjen e […]

Lexo artikullin e plote...

Viel Glück Vanessa

28.11.2008

1 Komment

Kosovarja 14 vjeçare e cila mahniti publikun gjerman me zërin e saj brilant do të filloj sonte finalen e madhe ku do të përcaktohet se kush do të fitoj 100 000 euro, sa i ndan ky festival. E pyetur në një intervistë për televizionin gjerman RTL, se nëse fiton çka do të bëjë me paratë […]

Lexo artikullin e plote...

Vanesa Krasniqi në finalen e “Das Super Talent” të RTL

17.11.2008

4 Komente

Vanesa Krasniqi është një nga pesë kandidatët që sërish mbrëmë u kualifikua në finalen e shout të talentëve “Das Super Talent” të televizionit RTL. Të gjithë kandidatët ndër të cilët edhe kosovarja me pasaportë gjermanë kanë si synim për të arritur finalen. Ajo ka marrë votuat e publikut dhe të jurisë. Në pesëshen e mbetur […]

Lexo artikullin e plote...

Vanesa Krasniqi mahnit me zërin e saj të mrekullueshëm

29.10.2008

19 Komente

Kosovarja 13-vjeçare Vanesa Krasniqi performon këngën “Because of You” të Kelly Clarkson para jurisë së emisionit të njohur të RTL-së “Das Super Talent” dhe mahnit me zërin e saj të mrekullueshëm. Në videon e mëposhtme mund të shihni Vanesa Krasniqin duke përformuar këngën në fjalë.

Lexo artikullin e plote...