RSS

Etiketa: "Real Madrid"

Real Madrid ofron 18 mil. funte për Santa Kruzin

26.12.2008

0 Komente

Trajneri i ri i Blekburnit, Sem Ollardajs, mund të ketë kokëçarje të madhe për shkak të interesimit të Real Madridit për futbollistin më të mirë të skuadrës së tij, Santa Kruz. E përditshmja britanike “Mirror” shkruan se Reali i ka ofruar Blekburnit 18 milionë funte për sulmuesin 27-vjeçar paraguaian, Roke Santa Kruz, i cili është […]

Lexo artikullin e plote...

Barcelona mposhtë Real Madridin në minutat e fundit

14.12.2008

2 Komente

Superderbi Barcelona-Real Madrid, ose siç njihet ndryshe “El Clasico” sfida mes dy skuadrave simbol te futbollit spanjoll, ka përfunduar më fitoren e Barcelones me rezultat 2:0. Golat i shënuan Eto’o dhe Messi në minutat e fundit të ndeshjës. Pjesa e parë Në pjesën e parë të ndeshjes Barcelona zhvilloi një lojë dominuese kundrejt kampionëve të […]

Lexo artikullin e plote...

Real Madrid skuadra më popullore për sezonin 2007/08

31.10.2008

0 Komente

Real Madrid është skuadra më popullore për momentin në Evropë. Kjo për faktin e galaktikët janë ndjekur nga mesatarisht 76 mijë shikues në ndeshjet që kanë zhvilluar në stadiumin e tyre “Santiago Bernebeu”. Lajmi ëhstë bërë i ditur nga uebsajti i www. european-football-statistics, në të cilin është publikuar një listë me 50 klubet që kanë […]

Lexo artikullin e plote...

Stadiumi i Real Madridit, rekord tifozësh

27.10.2008

0 Komente

Mesatarishr në “Bernabeu” ndesjhet i ndjekin 76.234 spektatorë. Real Madridi ndodhet përpara Mançester United dhe Borusiës së Dortmundit, ndrësa ekipet e tjera janë më larg. Ky ka qenë verdikti i studimit për sa i takon spektatorëve të pranishëm nëpër stadiumet europiane. Renditja është hartuar në bazë të pjesmarrjeve mesatare të regjistruara gjatë sezonit të kaluar, […]

Lexo artikullin e plote...

Ronaldo: Edhe sezonin tjetër do të luaj për Manchesterin

26.10.2008

0 Komente

Cristiano Ronaldo ka thënë se ai është një lojtar i Manchester Unitedit edhe me trup edhe shpirt dhe beson se do të qëndrojë në Old Trafford edhe sezonin e ardhshëm. “Vetëm Zoti e di se çka do të ndodhë në të ardhmen. Mirëpo dua të deklaroj se unë jam lojtar i Manchester United dhe tash […]

Lexo artikullin e plote...

Real Madridi deklason Sporting Gijonin

25.09.2008

0 Komente

Real Madrid ka deklasuar ekipin e porsapromovuar nё La Liga, Sporting Gijon, duke e mposhtur me rezultat tё thellё 7-1, derisa Van der Vaart shёnoi hat-trick. Kampioni i La Ligёs, arriti tek fitorja me anё tё shtatё golave, tre nga tё cilat i shёnoi Rafael va nder Vaart. Holandezi u dëshmua si përforcim i qёlluar […]

Lexo artikullin e plote...