RSS

Etiketa: "Milan"

City: Në radhë janë Gerrard, Lampard dhe Messi

18.01.2009

0 Komente

Manchester City është shumë afër nënshkrimit me superyllin e Milanit, Kaka, për një transfer rekord prej 120 milionë eurosh, ndërsa ‘pasanikët’ nuk do të ndalen këtu. Tabloidi britanik “The Daily Mail”, pas kompletimit të kontratës me Kaka, do të drejtohet ka shënjestrat e radhës: Steven Gerrard, Frank Lampard dhe Lionel Messi. Para disa javësh dukeshin […]

Lexo artikullin e plote...

Real Madrid skuadra më popullore për sezonin 2007/08

31.10.2008

0 Komente

Real Madrid është skuadra më popullore për momentin në Evropë. Kjo për faktin e galaktikët janë ndjekur nga mesatarisht 76 mijë shikues në ndeshjet që kanë zhvilluar në stadiumin e tyre “Santiago Bernebeu”. Lajmi ëhstë bërë i ditur nga uebsajti i www. european-football-statistics, në të cilin është publikuar një listë me 50 klubet që kanë […]

Lexo artikullin e plote...

Anceloti: “Une dhe Milan presim Beckam”

25.10.2008

0 Komente

Anceloti eshte kthyer nga Herenveni me nje gjendje pse jo dhe euforike: Milan ka bere me shume se sa mendonte duke fituar 3:1 me formacionin holandez per kupen e UEFA-s. “Milan po kalon nje moment forme shume te mire. Skuadra eshte e fresket dhe gjithcka funksionon. Problemet e fillimit te sezonit jane lene pas. Mungonte […]

Lexo artikullin e plote...

Milan mposht kampionët

29.09.2008

0 Komente

Derby Della Madonnina ndërmjet Milanit dhe Interit, i zhvilluar të dielën në San Siro, i ka takuar skuadrës kuqezi. Edhe pse Rosonerët arritën të shënojnë vetëm një gol, ata ishin shumë më të mirë në ndeshje sesa kundërshtari i tyre Inter, duke bërë që strategjia e Ancelottit të sundojë mbi taktikën e atij që konsiderohet […]

Lexo artikullin e plote...