RSS

Etiketa: "Kombetarja"

Projektohen super-premio për lojtarët e Kombëtares

21.10.2008

0 Komente

Federata Shqiptare e Futbollit po projekton një shpërblim marramendës për futbollistët e Kombëtares shqiptare, i cili mund të arrijë deri në shumën e 15 mijë eurove për kokë. Kjo shumë e madhe parash do të vihet në dispozicion në formë pakete, jo vetëm për barazimin e marrë kundër Portugalisë, por në të do të përfshihen […]

Lexo artikullin e plote...

Hungaria gjunjëzon kuqezinjtë në pjesën e dytë

11.10.2008

0 Komente

Shqiperia humbet 2-0 ne “Ferenz Pushkash” te Hungarise pas nje pjese te dyte ku kuqezinjte jane treguar te pavemendshem ne mbrojtje. Goli i pare i takimit u shenua ne minuten e 49-te nga sulmuesi kundershtar Torghelle pas nje goditje me koke. Goli ka hedhur kuqezinjte ne sulm, duke lene hapesira ne mbrojtje, cka beri qe […]

Lexo artikullin e plote...

Haan dёshiron pikё ndaj Hungarisё

11.10.2008

0 Komente

Trajneri i kombёtares shqiptare, Arie Haan, dëshiron sё paku njё pikё nga ndeshja e nesërme, e vlefshme pёr kualifikimet pёr Botёrorin 2010, tё cilёn Shqipёria do ta zhvillojё kundёr Hungarisё. “Nuk e mendoj aspak humbjen nё ndeshjen e tё shtunës. E respketojmё kundёrshtarin, por nuk e kemi frike atё. Formacionin e parё e kam menduar, […]

Lexo artikullin e plote...

Shqipëri, këtë rradhë bëhu thjesht “cinike”

10.10.2008

0 Komente

“Këto janë ndeshjet që bëjnë hapin e madh përpara”. Nevoja për pikë dhe e shkuara rëndon mbi skuadrën. 11 futbollistët kuqezinj që do të zbresin në fushën e lojës nesër në mbrëmje në stadiumin “Ferenc Pushkash” të Budapestit janë të bindur se, nëse arrijnë fitore, e në rastin më minimal, një barazim, do të bindin […]

Lexo artikullin e plote...

Spanja kryeson listën e FIFAs, Shqipëria në vendin e 83-të

08.10.2008

0 Komente

Kampioni i Evropës, Spanja, ka mbetur në krye të listës botërore të futbollit, derisa Brazili është ngjitur për dy vende dhe Rusia është rikthyer në top 10-shin, në publikimin më të ri të listës nga FIFA. Spanja kryeson me 1,643 pikë, duke u renditur e para, para Italisë (1,365) dhe finalistit të Euro 2008,Gjermanisë (1,336), […]

Lexo artikullin e plote...

Olsen, “spiuni” kuqezi për Hungarinë

26.09.2008

0 Komente

Ari Han bën gjithçka për të marrë rezultate në aventurën e tij me Shqipërinë. Për të mësuar më shumë rreth kundërshtarëve në Grupin 1 eliminator të Kupës së Botës 2010, tekniku kuqezi përdor edhe… kundërshtarët. “Spiuni” më i fundit i rekrutuar është Morten Olsen, trajneri i Kombëtares së Danimarkës. Han shfrytëzoi konferencën e trajnerëve të […]

Lexo artikullin e plote...