RSS

Etiketa: "Hollywood"

Angelina Jolie, me e paguara ne Hollywood

07.12.2008

0 Komente

Angelina Jolie eshte aktorja me e paguar e Hollywood. Ajo paguhet me 15-20 milione dollare per nje film nga producentet. Lajmin e ka bere te ditur e perditshmja kinematografike, “The Hollywood Reporter”. Ne vendin e dyte si aktorja me e paguar eshte renditur Julia Robert, ndersa ne vendin e trete fituesja e nje cmimi Oscar, […]

Lexo artikullin e plote...

Eastwood nderohet në një gala ngjarje të Hollywood-it

03.11.2008

0 Komente

Aktori legjendar i shndërruar në regjisor, Clint Eastwood, u shpërblye me çmimin “Regjisori i vitit në Hollivud” në ceremoninë e shpërblimeve hollivudiane. Kjo ceremoni u mbajt në natën finale të Festivalit të përvitshëm të Filmit në Hollywood. Eastwood u nderua për punën e tij në filmin “Changeling”, ku aktorja Angelina Jolie luan rolin e një […]

Lexo artikullin e plote...

Xhulia Roberts i thotë Jo “Pretty Woman 2”

31.10.2008

0 Komente

“Pretty Woman” do të riktheht pas 18 vjetësh në ekranin e madh të kinemasë. Komedia romantike me protagonistë Julia Roberts dhe Richard Gere që bëri shumë bujë në vitet 90-të do të këtë një pjesë të dytë. Vazhdimi do të jetë, por jo me Roberts. Aktorja i ka shuar që në lindje shpresat e fansave […]

Lexo artikullin e plote...

Masiela: Kthimi në Shqipëri një ndjenjë e paharrueshme

18.10.2008

0 Komente

Masiela Lusha, aktorja hollivudiane, e cila është larguar nga Hollywoodi për një kohë për të luajtur në filmin “Koha e kometës”, ka thënë se po të jetonte në Shqipëri do ta kishte më të lehtë ta adaptonte rolin e Agnesës. “Nëse do të kisha jetuar këtu do kisha kuptuar më lehtë përjetimin emocional të Agnesës”, […]

Lexo artikullin e plote...

Farrell, i penduar për veprimet e të kaluarës

17.10.2008

0 Komente

Një nga aktorët më seksi të Hollywood-it, Colin Farrell, pendohet për një video të xhiruar para 3 vjetësh. Në vitin 2005 në ueb, qarkulli një video që tregonte aktorin ndërsa kryente marrëdhënie seksuale me modelen e Playboy-it, Nicole Narain. Që nga ai momente vëmendja rreth tij u rrit shumë, por sot aktori pranon: “Sigurisht kam […]

Lexo artikullin e plote...

Transformimi i Willis, me mjekër dhe kapuç

11.10.2008

0 Komente

Duket se fama dhe paratë i kanë lodhur yjet Hollivudiane. Kanë qënë cifti që ngjallte zilinë e të gjithëve në botën e kinemase, dy sex- simbol të paarritshëm që çdo ditë mbushin faqet e revistave te ndryshme. Në fillim Demi Moore, ish gruaja e tij, që vetëm brenda një muaji shtoi 10 kg, tani edhe […]

Lexo artikullin e plote...

Apeli i yjeve: Mos votoni…por

02.10.2008

0 Komente

Mesazhi, që është një nga më të klikuarit në YouTube, duket pak i cuditshëm pasi të gjitha këto yje–dhe shumë të tjerë janë më të përfshirët në politikë, dhe mbështetës të kandidatit demokrat Barack Obama. Por habia zgjat fare pak, vetëm kohën e mjaftueshme për të kuptuar mesazhin, drejtuar të rinjëve. Në video, prodhuar pikërisht […]

Lexo artikullin e plote...