RSS

Etiketa: "Big Brother Albania 2"

Qetsori fiton Big Brother Albania 2

17.05.2009

0 Komente

Qetsori eshte fituesi i Big Brother Albania 2. Pas 99 ditesh qendrim ne shtepine me te famshme ne Shqiperi, konkurenti nga Dukati i Vlores ka triumfuar duke fituar cmimin e madh prej 70,000 eurosh. Cmimi i madh eshte diskutuar mes Qetsorit dhe Adelajdes, nderkohe qe me pare gjate mbremjes u eleminuan Adi dhe Bjordi. Finalja […]

Lexo artikullin e plote...

Big Brother Albania 2: Mimoza dhe Anjeza përfundojnë aventurën

10.05.2009

0 Komente

Nata e spektaklit te se shtunes ka qene e mbushur plot emocione. Dritherima nga surprizat e medha, por edhe dritherima gare. Nata e mbremshme ka percaktuar edhe finalistet e edicionit te dyte te “Big Brother”. Adela, Adi, Bjordi, Qetsori dhe Arjani vazhdojne lojen edhe kete jave te fundit. Mimoza ka qene e para qe ka […]

Lexo artikullin e plote...

Big Brother Albania 2: Adela dhe Bika refuzojnë urdhrin e BB për t’u zhveshur

04.04.2009

3 Komente

Mund të puthesh në një vend ku mendon se nuk ka kamera, mund të puthesh edhe në oborr, sepse justifikohesh se ke pirë një gotë verë, por nuk mund të dalësh me rroba banje, sepse kjo është kundër moralit tënd. Këtë gjë ka thënë dhe bërë dy net më parë Adela e BB-së, e cila […]

Lexo artikullin e plote...

Big Brother Albania, iken Mesida, futen brenda Anjeza dhe Antonini

22.03.2009

0 Komente

Spektakli i se shtunes i ka ndryshuar raportet ne shtepine e “Big Brother”. Nje banore eshte larguar e dy te rinj i jane bashkuar konkurrimit. Anjeza dhe Antonini kane vetem pak ore qe kane filluar nje jete te re, te vezhguar nga kamerat. Tashme pjese e ketij “reality show”, do te perpiqen te japin nga […]

Lexo artikullin e plote...

Pasi ndahet nga Adelajda, Goni sëmuret dhe braktisë punen

21.02.2009

0 Komente

KAVAJE- Ishte ora 21:00 dhe prindërit e Adelajdës kishin rënë për të fjetur. Normalisht në mentalitetin e qytetit shumë pranë Durrësit, trokitja në këtë orë ndihet e vonuar, edhe për familjen Xhamani. Aq më tepër tani, kur ndiejnë në palcë se qyteti i përfolur për patriarkalizëm, po i përndjek. Derën e hapi i ati i […]

Lexo artikullin e plote...

Zbulohet lidhja e Polit me Mozën e “Big Brother”

14.02.2009

0 Komente

Duket si një skenar perfekt, por në fakt gjithçka ka qenë një rastësi. Po flasim për Polin, njërin nga pjesëmarrësit e edicionit të parë të programit “Bog Brother”. Poli, djali që nuk u shqua për shumë protagonizëm për tre muaj që qëndroi brenda në shtëpi, por që gjithsesi u pëlqye shumë në fakt na dhuroi […]

Lexo artikullin e plote...

Big Brother Albania 2: Adela mbetët pa u larë, arsyeja: “Dushin e bëjmë me turne”

12.02.2009

2 Komente

Një ditë më parë Adela ishte sëmurë dhe nuk mundi dot që të bënte dush, ndërsa në mëngjes u ngrit me vonesë dhe nuk arriti dot ujin e ngrohtë. Kjo ka qenë arsyeja që ajo u ka thënë banorëve të tjerë që të mbajnë rradhë dhe ta lënë të përdorë ajo sot dushin, pasi dita […]

Lexo artikullin e plote...

Big Brother Albania 2: Bjordi kujdeset për Mimozën

12.02.2009

1 Komment

Pas valsit Mimoza shtrihet e lodhur në divan. Edhe pse sapo ka vrarë dorën, Bjordi e sheh me kujdes dhe i afrohet. Ulet afër saj dhe e pyet çfarë ka që rri e mërzitur. Në fillim ai nuk arrin të kutojë mirë të folurën e vajzës nga Kosova, por ajo i thotë që nuk ka […]

Lexo artikullin e plote...