RSS

Etiketa: "Barack Obama"

CNN përdor Photosynth për të mbuluar ceremoninë e inagurimit të presidentit të 44-të të SHBA-ve

22.01.2009

0 Komente

Siq duket po fillon të vijë koha kur Photosynth do të filloj të popullarizohet. Nuk ka më shumë se 6 muaj që Photosynch ka dalë nga versioni beta, dhe atë tashme e përdorin agjencitë më të mëdha të lajmeve. Për ata që nuk e dijnë, Photosynth është një program i krijuar nga Microsoft, që bazohet […]

Lexo artikullin e plote...

Së shpejti do të mund t’i shkarkoni videot direkt nga YouTube?

17.01.2009

0 Komente

YouTube si duket ka vendosur të lejoj përdoruesit të shkarkojnë videot direkt nga sajti. Ky opcion për herë të parë u shfaq tek video i fjalimit të presidentit të ri të SHBA-së, Barack Obama, adresuar publikut me datë 10 janar 2009. Tek kjo video do të mund të gjeni linkun e titulluar “Click to Download”, […]

Lexo artikullin e plote...

Kenga per Obamen, hit ne internet

11.11.2008

0 Komente

Obama eshte kthyer tashme ne fenomen, duke mos qendruar as jashte fushes se muzikes. Nje kenge per presidentin e ri amerikan eshte shnderruar ne hit ne internet. Nje grup irlandez pretendon te kete zbuluar rrenjet e Obames, qe datojne ne shekullin e 18-te. Sipas grupit, Obama vjen nga nje fshat irlandez i quajtur Moneygall ne […]

Lexo artikullin e plote...

Eminem përkrah Obamën!

23.10.2008

0 Komente

Reperi amerikan Eminem është një tjeter këngëtar që mbështet kandidatin për president Barack Obama në rrugën e tij drejt Shtëpisë së Bardhë, me shpresën se ai do t’i përmirësojë gabimet e presidentit aktual. Këngëtari i “Stan” ka pohuar se SHBA-ja ka nevojë për ndryshime dhe se personi i duhur për të ndryshuar diçka është kandidati […]

Lexo artikullin e plote...