RSS

City: Në radhë janë Gerrard, Lampard dhe Messi

18.01.2009

Sport

Manchester City është shumë afër nënshkrimit me superyllin e Milanit, Kaka, për një transfer rekord prej 120 milionë eurosh, ndërsa ‘pasanikët’ nuk do të ndalen këtu.

Tabloidi britanik “The Daily Mail”, pas kompletimit të kontratës me Kaka, do të drejtohet ka shënjestrat e radhës: Steven Gerrard, Frank Lampard dhe Lionel Messi.

Para disa javësh dukeshin të pamundur transferime të tilla, mirëpo derisa sheikët pothuajse kanë arritur t’ia mbushin mendjen Milanit dhe yllit brazilian, atëherë gjithçka është e mundur. /Telegrafi/

, , , , ,