RSS

Barcelona fiton Ligën e Kampionëve, mposhtë Manchesterin me rezultat 2:0

27.05.2009

Sport

barcelonaBarcelona fiton Ligën e Kampionëve, mposhtë Manchesterin me rezultat 2:0.


Barcelona arriti të mposhtë ish kampionin në fuqi Manchester United me rezultat 2:0 dhe kështu të shpallet si ekipi më i mirë në ligën e kampionëve për vitin 2009.

Ndonëse ishte pritur një ndeshje më e fortë dhe më shumë kujdes nga të dyja palët, gjërat ndryshuan kur Eto shënoj golin e parë për Barcelonën në minutën e dhjetë të lojës. Golin e dytë dhe të fundit për Barcelonën e shënoj Lionel Messi në minutën e 70-të, për t’i siguruar kështu ekipit të tij fitorën dhe njëherit dhe titullin kampion.

, ,